Anime

Digimon z pohledu anime…

Digimon logoKdyž se ve světě řekne Digimon, rozumí se Digimon jako celek zahrnující již sedm sérii. U nás se však pod tímto pojmem rozumí výhradě Digimon Adventure. Ve své domovině v Japonsku, toto anime odstartovalo krátkometrážním animovaným filmem Digimon Adventure 6. března 1999. Den na to započal své vysílání stejnojmenný televizní seriál. Tento film se na západě vysílal o rok později jakou součást filmu Digimon.
Je důležité poukázat na skutečnost, že anime je “reklama” na herní produkty firmy Bandai. Digimon se řadí mezi tzv. Toy anime. Ačkoliv tento fakt je ve světě naprosté většině fanoušků znám, u nás se dost často můžeme setkat s naprostým opakem. V praxi to znamená, že v seriálu budou použity ty prvky, které chce Bandai propagovat. V důsledku toho je každá série jiná.

Nicméně všechny série mají společného tyto znaky: chlapec, jenž má obvykle na hlavě brýle. Zahraniční fanouškové ho nazývají “Leader (vůdce)” nebo “Goggle boy”. Jeho Digimon je obvykle drak, dinosaurus nebo někdo, kdo ovládání oheň. V seriálu se také dost často vyskytují sourozenecké rozepře a osamělí vlci. Žánrově je Digimon Shounen, nesoucí v sobě dost často prvky scifi, fantasy a různorodé mytologické prvky z celého světa.

Společné znaky…

Co se týče příběhu, obvykle vypráví o putování po Digisvětě a soubojích dobra se zlem. Zlo je zde velmi ambiciozní a obvykle se každí padouch snaží uskutečňovat své plány ve velkém. Často zahrnující oba světy. Úlohy ochránců světů se z hostují děti či mladí lidé, kteří můžou mít různé funkce v rámci vztahu k digitálnímu světu. Na boj se zlem však nejsou sami, po svém boku mají své Digimony. Ti za ně bojují a vyvíjejí se na silnější. Ostatně padouši nejsou žádné malé ryby. Mezi dětmi a Digimony vznikají silná pouta přátelství, která jen tak něco nerozbije.

Každá nová série, kterou vytvořilo známé studio Toei nám přináší nové poznatky o Digimonech a vůbec o celém tomto tzv. multi-vesmíru. Téměř každé nové dobrodružství se koná v jiném vesmíru mající podobná nebo zcela rozdílná pravidla. Nicméně, fanoušci se dost často snaží všechno napasovat do sebe. Přičemž v konečném důsledku lze zjistit, že tento stroj pěkně skřípe. Když ho promažete tuhle, zasekne se vám jinde. Rovněž platí pravidlo popíraní již řečeného nebo po letech, se rozhodneme pojmout věci jinak. Pokud se o tento televizní seriál budete zajímat do hloubky, může to být pro vás vada na kráse. Se kterou se však tak nějak musí víceméně počítat, vzhledem k tomu, že se jedná o Toy anime. Avšak Digimon je seriál, který se člověk snadno zamiluje.  Pokud ovšem nejdříve překoná známý mýtus Digimoni jsou kopie Pokémonů…

Komentáře jsou uzavřeny.