Všeobecná charakteristika: Typ (atribut)

Typ

200px-agumonblack_gabumonblack_csVšechny Digimony můžeme rozdělit do šesti skupin podle toho jaký jsou typ nebo-li atribut. Nejznámější jsou první tři: Virus, Data a Vakcína.  Obecně typ nehraje prakticky při bojích nijak významnou roli. Digimon může porazit soupeře bez ohledu na jeho typ, pokud má více zkušeností nebo je na vyšším vývojovém stupni. Samotný typ určuje pravděpodobné chování dotyčného Digimona.  Kdy  například Digimoni, jenž mají atribut  uveden jako vakcínu, jsou často ochránci spravedlnosti, virové typy jsou často padouši. Nicméně ne vždy tomu tak je. Jeden  samotný Digimon může mít uveden více jak jeden typ, přičemž i z pohledu druhu můžou jich mít více. V bojích obecně platí systém kámen, nůžky, papír, kdy virus má převahu nad daty, která mají výhodu nad vakcínou, jenž je zas zvýhodněna proti viru. Ačkoliv se v anime od tohoto konceptu postupně odpustilo, stále má svůj význam ve většině médii jako jsou třeba karetní hry.

 

TypSymbol
VakcínaVa
DataDa
VirusVi
Volitelný フリー
VariabilníBa
Neznámý不明

Vakcína

– Jedinci patřící k tomuto typu jsou obecně dobří a mají velký smysl pro spravedlnost. Často bojují proti kdejakému zlu.

Data

– Datoví Digimoni bývají neutrální. Upřednostňují klid a obvykle se starají sami o sebe.

Virus

– Viry často baží po moci a touží ovládnout celý svět. Často jsou chamtiví, sobečtí, divocí nebo celkově zlí.

Variabilní

-Tato skupina je speciálně určené pro Digimony, jenž jsou klasifikovaní jako Hybridní. Jsou to druhy spojené s legendární Desítkou. Říká se, že při boji kopírují typ svého soupeře, takže mají pak stejný typ jako on.

Volitelný

– Někteří Digimoni mají volitelný typ. Můžou mít být, jak vakcína, tak data.

Neznámý

– Patří sem Digimoni, které nejde identifikovat. Co se týče typu jako takového nemají žádné výhody ani nevýhody oproti jiným.

Komentáře jsou uzavřeny.