Digimon

Co je Digimon?

41-capture_14052011_223651Digimon (デジタルモンスター Dejitaru Monsutaa) je často v prvotních japonských zdrojích charakterizován jako počítačový program vybavený umělou inteligenci. Jeho tělo se tvoří z tzv. wireframe rozhraním, které je potaženo různou texturou. Nejvýznamnější složkou je Digijádro a podstatě to je vlastně ve skutečnosti Digimon. Nic víc než koule. Vše co vidíme je jen projekce dotyčného jádra. Tato definice přetrvala do dnešních dnů, ačkoliv mnoho fanoušků dnešní doby na ní zcela zapomnělo. Pro většinu lidí tudíž platí toto: Digimon je bytost z jiného světa složená z  rekonfigurovatelných dat. Nicméně se prvotní definice vynořila  znovu na povrch, při řešení sporu, jestli nové bytosti nazývající se Appmoni, lze považovat za “Digimoni” nebo zcela jiný druh.

Vznik

Před mnoha lety, kdy začala éra osobních počítačů se v celé síti rozšířil tajemný virus. Vstřebával data a neustále se měnil jakoby byl živým tvorem. Začal se množit a pak zcela zmizel. Objevil se znova až po vynálezu umělé inteligence (AI). Virus si ji přisvojil a začal páchat rozsáhlé škody. Později někdo  počítači, kde se údajně narodil virus, vytvořil “vakcínu” proti němu. Navíc, lidé začali odesílat a přijímat e-maily a další data po síti (to se zdá být zdrojem těchto dat), a tak se narodili Digimoni různých typů. Výzkumný pracovníci, kteří tohle sledovali si všimli, že Digimoni byli vyrobeni z nul “0” a “1” (binární kód používaný v počítačích), a od tohoto okamžiku dal název “Digitalní monstra.” Není známo zda-li je teorie o neznámém zločinci, který stvořil virus, jenž vedla ke stvoření Digimonům  pravdivá. Ve většině materiálů jejich vznik nebyl nikdy vysvětlen.

Digimon jako živý organismus

Digimon vypadá a chová se jako živý organismus, jenž napodobuje, a to nejen vzhledově, ale i včetně vnitřních orgánů  a kostí. To samo o sobě vytváří nepřeberné množství různých jedinců, kteří se od sebe liší, jak vzhledově, tak povahově. Nicméně můžeme mezi nimi najít jedince založené spíše na technice než na přírodní bázi. Na rozdíl od živých organismu dýchající kyslík, Digimon ke svému přežití potřebuje elektřinu. Zdá se, že je naprostá většina Digimonů masožravá a často se navzájem loví. Nicméně, sní cokoliv. Ačkoliv jde o inteligentní bytosti schopné lidské řeči, najdou se mezi nimi i tací, kteří mají mnohem blíž k divokému zvířeti.

Digijádro

DigicoreDigijádro je jakési srdce každého Digimona. Často se také uvádí, že je to něco na způsob duše. Jedná se o klíčovou platformu, která řídí všechny jednotlivé procesory Obsahuje různé důležité informace o nich samotných jako je třeba vzhled nebo údaje pro jejich následující vývoj. Pokud se poškodí nebo zničí, vede to často ke smrti. Někteří Digimoni jsou známí tím, že požírají údaje z Digijáder ostatních Digimonů. Samotné Digijádro lze upgradovat. Prosakování údajů ven z jádra, může vést ke vzniku nemrtvého Digimona. Obvykle se jádro nachází uvnitř dotyčného Digimona, ale existují jedinci, kteří je mají mimo svá těla a můžou jich mít i více než jedno.  Existují však jedinci, kteří ho nemají. Vedou se spory o tom, jestli lze pak takového jedince považovat za Digimona. S Digijádrem se rovněž pojí pojem dlouhověkost, kdy se neustále zapisují data do Digijádra rychlostí milion krát/s. Přičemž se po desetitisících začínají poškozovat data. Přepsání poškozených dat vede k obdržení horšího těla. Slabé stránky se pak postupem času hromadí, což má za následek dlouhověkost.

Digitální ID

Existuje neomezený počet jedinců náležicí ke stejnému druhu. Digitální ID je něco jako průkaz totožnosti. Rozlišuje jedince mezi sebou. Každý má jedinečné ID.

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.