FAQ

Co je Digimon?

Digimon je japonský televizní seriál. Přesněji je to obsáhlá franšíza zahrnující různé produkty jako jsou hry nebo manga. Ale jinak je to původně druh Tamagochi, jménem V-Pet.

Kolik existuje sérií?

Celkově jich je sedm. Někteří lidí však počítají třetí část Digimon Xros Wars jako samostatnou sérii, takže lze se setkat s číslem osm. Ostatně ani samotní autoři v tom nemají moc jasno.

Kde si můžu stáhnout díly na koukání?

Tento web bohužel tuto možnost nenabízí, ale na stránkách Akihabary můžete nalézt odkazy na skupiny, jenž se zabývají překladem. Nicméně, některé díly lze shlédnout oficiálně na stránkách televize Nova: Digimon – Nova.

Proč se Digimoni a lidé jmenují jinak než jak tomu bylo v televizi?

Ačkoliv je lidem u nás víceméně známější dabovaná verze v celkovém kontaktu jsem se rozhodli používat původní japonské názvy.

Proč se vlastně názvy měnily?

Důvodu je mnoho. Často jde o náboženské odkazy, vztah mezi Japonskem a USA. Také došlo ke změnám z důvodu snadnější výslovnosti pro nejaponské publikum  a rovněž si o některé změny zažádaly Bandai s Toei. Celosvětově se používají obě verze.

A proč nejsou přeložené útoky a jak je to s terminologií?

Vzhledem k tomu, že u nás není Digimon tak populární jako ve světě, rozhodli jsme se útoky nepřekládat. A také některé útoky jsou celkově těžko přeložitelné do českého překladu aniž by ztratily původní význam. Ostatně i naše oficiální zdroje se mnohdy rozhodly ponechat původní znění. Nicméně, co se týče terminologie, rozhodli jsme se přeci některé výrazy, jenž fanoušci znají z televize.

Je Digimon kopie?

Ačkoliv mezi lidmi panuje přesvědčení, že Digimon je kopie, není tomu tak. Je to zapříčiněno jednak tím, že jak Digimon, tak i Pokémon jsou podstatě o monstrech a jednak tím, kdy co bylo vysíláno. Nicméně jedná se o dva na sobě nezávislé projekty.  Pozn. Pokud pominete tu tajnou dohodu mezi Bandai a Nintendem, o které se šušká v internetových vodách už celá léta. 

Proč mi byl smazán účet?

Nikdo nechce spamy. Takže pokud je váš účet veden jako spamovací, bude nekompromisně smazán.

 

Komentáře jsou uzavřeny.