Vývojové stupně

Vývojové stupně

pokomon2V rámci svého životního cyklu procházejí Digimoni celkem šesti základními evolučními stupni svého vývoje. Můžou mezi nimi přecházet buď přirozeně nebo v rámci  okamžitého vývoje dočasně. Existuje ještě sedmý stupeň, které však může dosáhnout jenom velmi málo Digimonů. V původním kontextu působí vývojové stupně více jako věc přirozeného růstu než jako hodnocení síly. Čím je Digimon na větší úrovni, tím má celkově víc zkušeností. Nejen v rámci boje, ale i pro život. Ovšem samotný vývoj na další úroveň sebou automaticky nepřináší přísun znalostí. Digimon se musí neustále učit a získávat zkušenosti. Úrovně se označují římskými číslicemi. Rovněž je třeba dodat, že mnoho jedinců stejného druhu může mít rozdílnou úroveň. A někteří nemusejí být hodnoceni vůbec.

ÚroveňJménoDub
0DigivejceDigivejce
IDítě IMicro, Malý
IIDítě IIDospívající
IIIDospívajícíDospělý, Mladiství
IVDospělýMistr, Šampion
VDokonalýUltimátní, Ultra, Perfektní
VIUltimátníMega
VIISuper ultimátníUltra

Digivejce

Často bývá považována za nultou úroveň, ačkoliv mnozí počítají vývoj Digimonů až po vylíhnutí.

Dítě I

Na této úrovni je Digimon ihned po vylíhnutí. Je často velmi slabí a úmrtnost je vskutku velmi vysoká. Digimoni se často vypadají jako hlava bez těla, často s ocáskem. Někteří můžou být již inteligenčně vyspělý, ale obvykle se chovají jako novorozenci a potřebují péči.  Většina z nich útočí převážně útokem na bázi bublin. Nicméně Digimoni již od narození umí bojovat.

Dítě II

Platí, to co v prvním případě. Nicméně Digimon je už větší, může mít i jednoduché tělo se čtyřmi nohy.  Digimoni na této úrovni ovládají jenom jeden druh útoků.

Dospívající

Zde se můžeme setkat s velmi často známými druhy Digimonů a rovněž s velkou různorodostí druhů. Digimon má již hlavu, regulérní tělo a končetiny, popřípadě ocas. Někteří můžou nosit oblečení či zbraň. Tento vývojový stupeň je všeobecně považován za nejstabilnější. Co se týče síly je variabilní. Někteří jsou průměrně silný, jiní naopak svou silou strčí hravě do kapsy i zkušenější Digimony na vyšší úrovni. Mnoho Digimonů již ovládá více než jeden útok. Nejčastěji však používají dva, ačkoliv jich můžou mít podstatě více.

Dospělý

Na tomto vývojovém stupni se můžeme setkat často s Digimony označující se jako Vyzbrojení. Obecně zde uvidíte mnohem víc Digimon, co nosí oblečení nebo zbraně. Můžou mít i  zmechanizované části těla.

Dokonalý

Často bývá  pro některé Digimony tou poslední úrovní, na kterou se může dotyčný Digimon dostat. Extrémní bitvy konající se dnem a nocí často neumožňují další vývin. Čím postupujete na vyšší level, tím více je potřeba energie. Zde najdeme mnohem více kyborgů a jiných mechanizovaných Digimonů.

Ultimátní

Jedná se o nejvzácnější stupeň. Jen málo Digimonů je schopno dosáhnout této úrovně. Jejich síla je často obrovská a jejich útoky dokážou mrknutím oka smazat celou planetu.

Super ultimátní

Ačkoliv jich je oficiálně 6, můžou se výjimečně dostat na sedmý. Nicméně často se pro pohodlnost dotyční Digimoni řadí mezi “ultimátní”. Pozn. Podle některých zdrojů se nejedná o úroveň jako takovou, ale spíše o jakýsi titul pro velmi silné Digimony na “ultimátní” úrovni.

Komentáře jsou uzavřeny.