Digisvět podle anime

Bylo třeba povolat lidské děti, které by se mohly spojit s duchy dávných hrdinů. Navzdory všemu, Lucemon vstřebal Digikód. Což vedlo ke zničení celého světa a jeho třech měsíců. Modrý patřící Seraphimonovi, žlutý a červený Ophanimon a Cherubimonovi. Dva z nich jsou obydleny. Na modrém najdeme Starmony, Meteormony a Bugermoni. Na žlutém zas vesnici Znovuzrození, podobají se se vesnici Počátku. Bylo ukázano, že měsíce mají na Digisvět zvláštní působení, např. když byly všechny tři v úplnku dostával Petaldramon hrozný hlad. V poslední bitvě se podařilo Lucemona v jeho formě larva porazit a Digisvět se tak obnovil.

Zde lze cestovat do Digitálního světa pomocí různých Trailmonů. Aktuální stanice je umístěna v Shibuyamě v Tokiu. Je známa pouze Digimonům a Vyvoleným dětem. Nicméně je integrována do hlavního systémů Shibuyami a přístupná v rámci běžných staničních výtahu. Rovněž tady byl ukázán případ promítání vědomí do tohoto světa. Kimura Koichi, který zdánlivě zemřel po pádu ze schodu se zde takto objevil. Ukázalo se, že patří k Vyvoleným dětem. Na rozdíl od Shibumiho v Tamers se byl stejný jako ostatní, a však jeho tělo nic necítilo a nevycházel z něho žádný Digikód, když byl zraněn. Po opuštění se jeho vědomí vrátilo zase zpět, kdy ostatní byli svědky jeho neuspěšného pokusu o oživení.

Digimon Savers

O existenci tohoto Digitálního světa zde ví jen pramálo lidí. Tajná vládní organizace říkající si DATS se snaží minimalizovat a přecházet všem škodám, které Digimoni v Reálném světě způsobují. Někteří členové jsou členy této organizace. Nicméně spousta Digimonů nenávidí lidí za genocidu, která byla na nich spáchaná. Způsobila ji před deseti lety skupina odpadlíků v čele s Kuratou Akihirem, jenž si pro tento účel vytvořil Gizmona. Velká část je pod nadvládou Mercurymona. Ovšem ne všichni s ním souhlasí. V tomuto světu vládne Yggdrasill mající kolem sebe své věrné Královské rytíře.

V této sérii cestovali Digimoni také přes Digitální brány, ale vypadají úplně jinak než v druhé řadě. Neobjevují se náhodně a nelze k jejich otevření použít digiovladač. Brány vytváří stroje. Některých z nich patří DATS, která je používal pro zaslání Digivajec ze zlých Digimonů zpět do Digisvěta. Lidský transfer do digitálního světa, je také možný a je nazýván jako digitální ponoření.

Digimon Xros Wars

Zde byl nejdříve Digisvět rozdělen do 108 Zón. Pro každou z nich existoval klíč tzv. Kódová Koruna, kdo ji měl, stal se následovně vlastníkem dotyčné Zóny. Každou zem se snaží dobýt Baguramon se svojí mocnou armádou. Po přeformátování máme 7 království.

Podle Wisemona, který pracuje jako výzkumník Digisvět existoval před lidským a lidé k němu získali a naučili se využívat jeho část pro své vlastní účely.

Zde existují portály a není známo, kde se přesně objeví. Můžou se objevit na zcela neobvyklých místech. Zdá se, že v jejich vytvoření rovněž může na pomoc Xros Loader nebo moc některého velmi mocného Digimona.

Digitální Monster X-Evolution

300px Newdigitalworld

V celovečerním filmu na motivy mangy události vedly k vytvoření Digitálního světa nazvaný “Nový digisvět”. Jedná se o oblast podprostoru, kterou vytvořil hostitelský počítač Yggdrasill v rámci projektu Ark, když původní digitální svět dosáhl maximální kapacity. Tento svět je rozdělen na tři terminály: Ulud, kde jsou sopečné pustiny. Představuje minulost. Žijí zde převážně starověcí, draci a dinasouří Digimoni. Versandi, prostor plný zelených plání a znázorňující přítomnost. Tady se nachází mnoho druhů Digimonů jako jsou např. zvířecí, ptačí, rostlinní a Skuld, prostor obývající stroji, uměle vytvořeními, budoucnost. Cestováním skrze vrstvy prakticky cestujete časem, a proto se dohromady nazývají “Systém vrstvené kroniky”. Toto nastavení umožňuje Digimonům se vyvíjet bez nahromadění dat v hostitelském počítači.

Ulud

Skládá se  ze tří kontinentů. Kontinent Ro-ran, Gorudi kontinent a kontinent Remu. Nejnebezpečnější a zuřiví Digimoni zde žijí. Na Ro-ran má existovat legenda “Dračího krále”, jenž existovala ve starém světě. A klíčem k této legendě jsou vodní orby, které leží na stání pokladně vodopádové koule. Najdeme ho v dalném východě v oblasti zvané Japaniguru. Dále se o něm povídá, že je připojen do jiné dimenze jako les, kde lze najít les Magických listů (Listový les). Rovněž jsou známy jako “Laulan kontinent”, “Gordius kontinent” a “Remga kontinent”.

Versandi

O tomto terminálu nejsou žádné informace, i když leží velmi blízko starého světa. Podle všeho se skládá z kontinetu a ostrovů.

Skuld

Svět zítřka. Vypadá jako jedno velké město. Technicky pokročilé se spoustu budov po celém světě. Nachází se zde sílo Královských včel.

Komentáře jsou uzavřeny.